Dokka gjestegård i Numedal
Retreatkalender
Tilbud
Gården ligger vakkert til i fredelige og idylliske omgivelser ved et vann i variert skogsterreng ca. 500 moh.
Her er mange muligheter både for avkobling og aktiviteter. Om sommeren er det fine bademuligheter. Du kan ta deg en rotur, eller fiske så vel fra båt som fra land. Høsten har du anledning til å plukke både sopp og bær, eller gå en tur og nyte de vakre høstfargene og den klare stille luften. På vinteren er det muligheter for skiturer i oppkjørte løyper en liten kjøretur fra gården. Det er også god anledning for fotturer på stille veier som fører deg høyt opp til vakker utsikt.
Vi har retreater første helg i hver måned. Disse varer som regel fra fredag ettermiddag til søndag, men det er også mulighet for å komme torsdag kveld dersom du ønsker det.
Vi arrangerer også retreater og bønnesamlinger for grupper som ønsker egne opplegg.
I tillegg kan stedet leies ut til andre typer arrangement, med eller uten betjening.
Stedet
Det koselige tømmerhuset har plass til 10 gjester, og har lune, særpregede rom i en hjemlig atmosfære.
Fra spisestuen er det nydelig utsikt utover vannet, og i peisestua kan du slappe av i fellesskap med andre gjester og husfolk.
I det lille kapellet i underetasjen er det i tillegg til faste samlinger også anledning å søke stillhet alene.
Kommunikasjon
Retreatgården ligger 10 km fra tettstedet Lampeland i Flesberg kommune i Numedal i Buskerud fylke.
Det er grei offentlig kommunikasjon med tog eller buss til Hokksund hvor vi henter. Det er også mulig å komme via Kongsberg med tog, og vi henter også her.
Med bil tar det ca 1 time fra Drammen, eller om du kommer via Kongsberg tar det ca 45 min.
Eier
Stedet drives av Stiftelsen Dokka Gård.
Kontakt
Adresse: Dokka gård, 3623 LampelandTelefon: 32 76 25 24
Epost: post@dokkagaard.no
Nettside: http://www.dokkagaard.no








